Setkání Věrné gardy Sokola Přerov

1. října 2009 v 15:27 | Jaroslav Skopal |  Z činnosti

30. září 2009

Odbor Věrné gardy Sokola Přerov se sešel 30. září 2009 odpoledne. V úvodu se bratr Bohumil Domanský vrátil k 27. květnu 2009, kdy se v Praze zúčastnil vzpomínky na atentánt na R. Heydricha, který se konal u nově odhaleného památníku v blízkosti místa atentátu. Blíže viz článek z června tr.
Sestra Zdeňka Koluchová podala zprávu o své cestě na slet amerických sokolů (ASO), který se konal koncem června 2009 v texaském městě Fort Worth. S ní se ze Sokola Přerov zúčastnila i sestra Ivava Jelínková. Ve skladbě Spějme dál vystoupilo kolem sta cvičenců z ČOS. Ti přijeli za své s různými cestovními kancelářemi nebo si cestu zorganizovali sami, jako v případě 24-členné skupiny ze Slovácka, se kterou nacvičovaly a jely i naše dvě sestry. Nejdříve dva týdny jezdili po Texasu a pak zakotvili ve Fort Worthu, kde probíhal slet ASO. Ten byl součástí Mezinárodního sportovního a kulturního festivalu, takže i diváci byli asi z dvaceti většinou amerických zemí.
Podle Zdeňky Koluchové slet se vydařil a cesta všem účastníkům přinesla zajímavé zážitky. Věnoval se jim i starosta místního Sokola bratr Jerry Milan, který jim umožnil návštěvu řady zajímavých míst ve městě. Také se zúčastnili setkání se sokoly z Corpus Christi v jejich tělocvičně, kde ještě stihli pohovořit se známým propagátorem vzájemných vztahů mezi Texasem a Českou republikou bratrem Jerry Elznerem. Ten nedávno zemřel, viz samostatný článek ze září tr.
V závěru setkání Věrné gardy všichni popřáli sestře Ludmile Chytilové (na obrázku prvá zprava) k jejím nedávným 98. narozeninám. Diskutovali jsme i nad starými fotografiemi ze Sokola Přerov a z naší župy, což souviselo s připravovaným muzejním úterkem na téma sokolské vzpomínky dne 1. prosince 2009 v Přerově.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama