Ohlédnutí za Memoriálem J. Václavíka

8. října 2009 v 16:36 | Alois Košťálek |  Z činnosti

Mohelnice 6.9.2009

Na horním snímku ženy Sokola Hranice
Sportovní čtyřutkání sokolských žup Olomouckého kraje (pod patronací krajského zmocněnce ČOS bratra Sobotíka za účasti manželky bratra Václavíka) se konalo v areálu Sokola Mohelnice v neděli dne 6. 9 2009.
Reprezentační družstva jednotlivých žup tvořená zástupci tělocvičných jednot župy se střetla ve více sportech a to v malé kopané mužů, ve stolním tenise mužů i žen, ve volejbale mužů i žen v beachvolejbale smíšených dvojic a v nohejbale mužů.
Sokolská župa Středomoravská Kratochvilova má již tradičně problémy obsadit všechny druhy sportu a potýká se s menší ochotou jednot a sportovců župu reprezentovat.
V roce 2009 byla naše situace o to těžší, že velké a aktivní volejbalové jednoty Velká a Dřevohostice se prakticky ve stejném termínu měly zúčastnit finále přeboru ČOS ve volejbale smíšených družstev v jižních Čechách. Jak se dodatečně zjistilo, T. J. Sokol Dřevohostice se nakonec finále vůbec nezúčastnil.
Účast na memoriále byla zajišťována v dostatečném předstihu již před prázdninami a intenzívně v druhé polovině srpna.
V rámci přípravy bych chtěl vyzvednout postoje sokolských činovníků z Hranic, Rokytnice a Majetína (br. Vývoda, br. Mraček a br. Rokyta), kteří přispěli výrazně ve svých jednotách k propagaci memoriálu a zajištění účasti. Také informace z kanceláře župy byly na jednotách včas. Pochopení jsme našli i v dalších jednotách, např. ve Vlkoši.
Čtyřutkání jsme nakonec obsadili takto : malá kopaná Sokol Rokytnice 15 účastníků, nohejbal Sokol Majetín (5) a Sokol Vlkoš (3), volejbal žen Sokol Hranice (8), stolní tenis žen Sokol Vlkoš (2). Bez problému se podařilo obsadit doprovod zastupující župu (3). Sportovce doprovázelo i několik příznivců z jednot a rodin.
Poprvé v historii těchto čtyřutkání se nám podařilo jednu z disciplin vyhrát a to díky kompaktnímu a obětavému kolektivu žen ze Sokola Hranice, které měly největší bodový podíl na umístění župy, které se podařilo opustit tradiční čtvrté místo a porazit o jeden bod Sokoly z Prostějovska. Bodovali však i všichni ostatní účastníci a celé reprezentaci župy tak patří upřímný dík. Výkony našich sokolských sportovců sledoval i starosta župy br. J. Skopal a tajemnice sestra I. Darmová. Ze závodů a pěkného předávání hodnotných cen byla pořízena i fotodokumentace a sportovní výsledky byly prezentovány (včetně fotografií) i na webu.
Pochválit je nutno i pořadatele ze Sokola Mohelnice zejména za vytvoření příjemného sportovního prostředí v hlavním areálu. Nemůžeme však nevzpomenout oprávněnou kritiku od hráčů malé kopané, kteří tvořili nejpočetnější část naší výpravy. Malá kopaná byla odsunuta na okraj obce více méně mimo pozornost organizátorů, nebylo zde zajištěno občerstvení a odpovídající zázemí, utkání řídil jeden z místních hráčů a to dokonce podle jiných pravidel, než se malá kopaná závodně hraje. Jako vedoucí výpravy musím konstatovat, že hráči ze Sokola Rokytnice byli řekněme poněkud zklamáni a roztrpčeni, když věnovali zájezdu do Mohelnice výraznou pozornost i předcházející sobotu.
Některé jednoty, které přislíbily účast ve stolním tenise mužů a volejbale mužů zklamaly, u některých dalších se nepodařilo žádné reprezentanty vůbec získat. Osvědčilo se sestavení celého družstva z jediné tělocvičné jednoty. Vzhledem k roztříštěnosti a vzdálenostem se tentokrát osvědčilo použití vlastní dopravy osobními auty, jen početná výprava Rokytnice jela vlakem.
Celkově je možno hodnotit vystoupení župy na Memoriálu J. Václavka v Mohelnici jako úspěšné, neodpovídá však zcela enormnímu nasazení v přípravě a zajišťování. Klíčovým úkolem činovníků tak zůstává případná příprava čtyřutkání na Přerovsku v budoucnu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama