Memoriál Jaroslava Václavíka

9. září 2009 v 23:18 | Jaroslav Skopal, Alois Košťálek |  Z činnosti

Areál T.J. Sokol Mohelnice, 6. září 2009

Další obrázky viz galerie
Bratr Jaroslav Václavík ze Šternberka byl předsedou odboru sportu Olomoucké župy Smrčkovy, organizátorem přeboru ČOS ve volejbalu a iniciátorem sportovní soutěže sokolských žup Olomouckého kraje, které se uskutečnily ve Šternberku a v Olšanech. Třetí soutěž ve více sportech již Krajská koordinační rada v Olomouckém kraji uspořádala pod názvem "Memoriál Jaroslava Václavíka" jako vzpomínku na tohoto nedávno zesnulého aktivního sokolského činovníka.
Soutěž se konala 6. září 2009 v Mohelnici, jejím ředitelem byl starosta Sokolské župy Severomoravské Jiří Sobotík a organizační zabezpečení převzal starosta Sokola Mohelnice Vladimír Daněk, když podstatná část soutěží se konala ve sportovním areálu jeho jednoty. Na tuto úspěšnou celodenní akci přijelo kolem 190 sokolských sportovců ze všech čtyř žup, které spadají do Olomouckého kraje. Čestnými hosty byli poslanec Parlamentu ČR a místostarosta Mohelnice Pavel Němec, starosta Mohelnice Zdeněk Jirásko a sestra Libuše Václavíková, vdova po Jaroslavu Václavíkovi.
Soutěžní řád umožňoval župám postavit i dvě družstva, pokud jiná župa soutěž v určitém sportu neobsadila. Soutěžící družstva vystupovala pod názvem svých tělocvičných jednot, takže při hodnocení jsme si museli všichni trochu doplnit své regionální zeměpisné znalosti. Turnaj v malé kopané vyhrálo družstvo z dosud neznámého Sokola Střelice před Dubickem, Rokytnicí u Přerova a Dlouhomilovem. V nohejbalu trojic zvítězila Mohelnice B před Mohelnicí A, Troubelicemi, Majetínem a Vlkošem.
V kvalitní volejbalové soutěži mužů zvítězil Sokol Šternberk před Otaslavicemi a Mohelnicí. Vyrovnaná byla i soutěž ve volejbale žen, v níž prvé místo obsadil Sokol Hranice před Šternberkem, Mohelnicí a Smržicemi. Na pěkném pískovém hřišti se odbyla soutěž sedmi smíšených dvojic v beach volejbalu. Ve finále vyhrál Šternberk 2 nad Dubickem. Na třetím místě skončil Šternberk 1 před Mohelnicí 2. Jedině soutěž ve stolním tenisu se hrála pod střechou. Nejvíc hráčů dodal Sokol Neředín, který také získal většinu nejlepších umístění. Jsou k dispozici i jména účastníků této soutěže:
Muži
1. Jakub Chalupa So Neředín/ž.Ol-Sm/
2. Jakub Kováčik So Neředín/ž.Ol-Sm/
3. Tomáš Mazurka So Dlouhomilov /ž.SM/
4. M.Janík So Němčice n.H./ž.Pr/
čtyřhra
1. Chalupa-Holík So Neředín /ž.Ol-Sm/
2. Braný -Mazurka So Dubicko/So Dlouhomilov /ž.SM/
3. Janík-Vlach So Němčice n.H./ž.Pro/
4. Palásek-Palásek So Němčice n.H./ž.Pro/
Ženy
1. Vendula Polednová So Neředín/ž. Ol-Sm/
2. Iveta Hájková So Neředín
3.Hana Ledererová So Neředín
4. Lenka Mazurková So Dlouhomilov/ ž.SM/
čtyřhra
1.Hájková-Ledererová So Neředín
2.Prokopová-Kroupová So Vlkoš /ž.ST-Kr/
3.Braná-Mazurková So Dubicko/ž.SM/

Podle zvláštního klíče pak byly vyhodnoceny i jednotlivé župy, takže konečný výsledek přinesl toto pořadí sokolských žup: 1. Olomoucká 99, 2. Severomoravská 76, 3. Středomoravská 32, 4. Prostějovská 31. Soutěž podpořil grantem Olomoucký kraj.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama