Župní výlet na Velkou Javorinu

14. června 2009 v 14:04 | Jaroslav Skopal |  Z činnosti

13. června 2009

Další obrázky viz galerie
Velká Javorina na česko - slovenské hranici byla první zastávkou sokolského župního výletu, který připravili náčelnice Milada Havlíčková, náčelník Zbyněk Harašta a bývalý župní náčelník Jaroslav Bártek. Hora se vyznačuje třemi pamětihodnostmi: Holubyho turistickou chatou, novodobou telekomunikační stavbou a památníkem česko - slovenské vzájemnosti, u něhož se každý rok konají slavnosti na její podporu.
Hlavní skupina odjela po prohlídce památníku do Březové, odkud podnikla výlety do okolí Mikulčina vrchu. Snad se někdo najde a pošle obrázky s komentářem. Malá čtrnáctičlenná skupina pokračovala mylně po červené dál. Měla se správně také vrátit k Holubyho chatě a jít po červené k jednomu místu u silnice pod Stráním. I když došlo k nechtěnému zabloudění a to až k lyžařskému areálu u Staré Myjavy, na dojmech z pěkné krajiny na slovenské straně hranice to nic neubralo. Důležité bylo, že se podařilo navázat telefonické spojení s hlavním štábem výpravy a zařídit, aby jeden z autobusů pro skupinu přijel.
Výlet skončil spojením obou skupin před restaurací v obci Březová. Ta se může pochlubit krásně renovovaným kostelem sv.Cyrila a Metoděje. Na opravu byly využity fondy z Evropské unie. I samotná cesta autobusem poskytla pěkné výhledy na krajinu v oblasti, do níž se z Přerova málo jezdí.
Připojuji obrázek z minulých slavností na Velké Javorině, převzatý z oficiální pozvánky pro oslavy v roce 2009:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama