Ze základní gymnastiky Sokola Přerov

6. května 2009 v 17:51 | Jaroslav Skopal |  Z činnosti

Úterý 5. května 2009 - Více obrázků ve fotogalerii

Na začátku byla myšlenka člena vzdělavatelského sboru Sokola Přerov Miroslava Rozkošného nechat potomkům památku na cvičení dnešních mužů seniorů. Slovo dalo slovo, muži se dohodli, že v příštím cvičení sjednotí své úbory a pořídí si několik fotografií ze cvičení, kterému se pravidelně věnují.
Na začátku jsme zachytili ještě konec hodiny staršího žactva. Bylo jich mnohem méně než obvykle. Snad to dělá to jaro a skutečnost, že svou župní soutěž všestrannosti již mají za sebou.
Muži senioři i se svým starostou Vladimírem Taberym mladším (stojící druhý zleva) a cvičitelem Rostislavem Machalíkem (stojící třetí zleva) se dali vyfotografovat pod pamětní deskou nacisty popraveného Františka Skopala, po kterém je pojmenován hlavní sál přerovské sokolovny. Pak se pustili do svého cvičení, postupně prošli akrobacií, cvičením na kruzích, na nízkých bradlech a na hrazdě po hlavu. Obsah cvičení je přizpůsoben věkové kategorii 60 až 80 let. Proto už vynechávají přeskok a jen občas zkoušejí i koně našíř, šplh a skoky na trampolíně.
Někteří muži dávají přednost posilovacím strojům v naší posilovně. Když občas přijdou i k nářadí, tak se diví, že to nejde, ač se posilují. Takže poznávají, že jednostranné zatěžování svalstva jim na obratnosti příliš nepřidá. I toto zjištění přinesla příprava na 5. květen 2009.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama