Senioři v Sokole Kokory

11. března 2009 v 11:26 | Alois Košťálek |  Z činnosti
Těsně před uzávěrkou Kokorských novin jsme ještě mohli zachytit otevřenou akci seniorů Sokola Kokory nazvanou Pohodové odpoledne. 30 kokorských občanů "starších a pokročilých" se sešlo 15. února 2009 po obědě k družnému posezení na balkoně sokolovny. Co se doma upeklo či zavařilo, společně ochutnávali, poplkali si a poslouchali (pokud na to vůbec při družné zábavě zbyl čas) populární taneční melodie i lidovky. Po novoročním setkání ve škole to byla další příležitost pro seniory ke společnému setkání.


Předpokládá se, že obdobných akcí pro starší občany bude přibývat, počítá s nimi jak obec, tak rodící se klub žen a pořadatel této akce - otevřený sokolský klub seniorů.


Zábava opravdu nevázla, několika chutnými výrobky se pochlubili i muži, některé historky byly až na pomezí "seniorské latiny". Účastníkovi besedy panu Š.S. například nikdo nechtěl věřit, že jeho slepice snášejí zelená vejce. Aby to dokázal, odešel domů a skutečně mírně zelená vejce, k údivu všech, přinesl. Jedno se z důvodů testování rozkleplo, prozkoumalo a nakonec vypilo. Záviny, štrúdly, speciální meruňky od zkušených kuchařek a kuchařů i noviců, lahůdkové čalamádové sestavy a dokonce tradiční "rusi", to vše bylo pěkným zpestřením odpolední besedy. Autor sám se pak nejvíce věnoval houbovým šátečkům a "čatni" populární kokorské "Prima vařečky". Nechyběla ani představa o budoucím zapojení seniorů do života obce a případném dalším setkání, pozvání na besedu nad obecní kronikou, zajímavé fotografie a dokumenty o působení sokolů v legiích, přípitek Jiřinám a spousta vzpomínek. Chvílemi se hovořilo i hanácky. Pohodové odpoledne se protáhlo až do tmy.


Všem účastníkům je potřeba poděkovat za spoluvytvoření přátelského a vlídného prostředí, zejména však obětavým domácím hostitelkám, sokolkám. Třeba nás příště bude ještě víc.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama