Z valné hromady Sokola Přerov 2009

22. února 2009 v 13:30 | Miroslav Rozkošný |  Organizační

Fotografie viz galerie

Sokol Přerov se ztrátou, ale úspěšný
Výroční valná hromada Sokola Přerov se konala 19. února 2009 v předsálí tělocvičny. Zprávu starosty přednesl Vladimír Tabery mladší. Zprávu o hospodaření předložila Jarmila Vrbová. Z ní sice vyplynula třistatisícovou ztráta v hospodaření Sokola Přerov za loňský rok s ohledem na rozsáhlost prací při zvlebování sokolovny, avšak schodek byl kryt z majetku jednoty.
Ztráta mohla být ještě větší nebýt stotisícového daru členů sokolské Věrné gardy,
na kterém se větší částkou podílel jeden nejmenovaný přerovský podnikatel.
Přes schodek v rozpočtu bylo finanční hospodaření Sokola hodnoceno jako úspěšné, protože se podařilo splnit jeden z dlouhodobých záměrů, a to oprava fasády dvorního traktu sokolovny včetně výměny okapů a střešních svodů. Určité finanční problémy čeká Sokol Přerov i letos, poněvadž kvůli ekonomické krizi je předpoklad krácení dotací z vedení České obce sokolské v
Praze. Přesto výbor přerovského Sokola chce nadále pokračovat v úspěšných opravách sokolovny. Letos přijde na řadu rekonstrukce jednoho ze sociálních zařízení v budově sokolovny a další drobné opravy.
Úspěchy a problémy se střídají také v tělovýchovné a sportovní činnosti. Zklamáním je například výrazný pokles počtu členů k 1. lednu letošního roku ve srovnání se stejným dnem roku minulého. Naopak potěšitelná je skutečnost, že počet členů v posledních týdnech opět narůstá. Chybí však cvičenci v některých mládežnických kategoriích a malou členskou základnou trpí některé oddíly individuálních sportů jako je gymnastika a box, jehož členové nejsou schopni obsadit soutěže družstev. Soutěží proto jako jednotlivci, často úspěšně , ale za jiné organizace. Přitom nadále zůstávají členy přerovského Sokola. Obhajoba dobrého jména přerovského Sokola proto více zůstává na kolektivních sportech s větší členskou základnou jako je florbal a házená.
Z nesportovní zájmové činnosti členů přerovského Sokola si nejlépe vedou loutkáři. Jejich pravidelná dlouhodobá a obětavá činnost je známá nejen v povědomí přerovské veřejnosti, ale sokolští loutkáři se vloni dokázali prosadit i na různých soutěžích a představeních v republice.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama