Sokoli z Přerova nejen cvičí

18. prosince 2008 v 11:23 | Miroslav Rozkošný |  Z činnosti

Článek je převzat ze Sokolského zpravodaje Sokola Přerov

Společenský ples, turistickou procházku po vrcholech Beskyd, zájezd do divadla, posezení u táboráku na závěr školního a cvičebního roku, loutkářská divadelní představení pro děti, loutkářský festival Letnice a další akce uspořádali členové přerovského Sokola v prvním pololetí roku 2008.
Hlavní aktivitou Sokola Přerov však stále zůstává cvičení v oddílech všestrannosti, kde cvičí až 450 cvičenců od tří let až po osmdesátníky. A mohlo by jich být i víc, protože prostory sokolovny to umožňují. Mladí však v posledních letech dávají přednost sportu a také v tomto směru jim přerovský Sokol vychází vstříc.
Vedle tradičních sokolských sportů sportovní gymnastiky, házené a košíkové vznikly v přerovském Sokole oddíly karate, boxu, florbalu a méně známé capoeiry.
V Sokole Přerov by nebylo možno cvičit a sportovat bez náležité péče o sokolský majetek. Starost o sokolský majetek v hodnotě několika desítek milionů korun není jednoduchou záležitostí.
Zatím však všechno, co s tím souvisí, zvládá úspěšně br. Vladimír Tabery z Kozlovic, místostarosta Sokola Přerov pro věci technické, který mimochodem v květnu 2008 oslavil osmdesátku.
Jeho přičiněním je sokolovna v řádném technickém stavu a má vybavení odpovídající svému zaměření. Po finanční stránce jsou významné příspěvky města Přerova, bez jehož pomoci by obnova zařízení šla pomaleji a ne v dostatečné míře.Cvičení mužů a staršího dorostu vede starosta Sokola Přerov br.Vladimír Tabery ml.

Doufejme, že i občané města Přerova budou všech možností, které Sokol Přerov nabízí, více využívat. Kdo se rozhodne a zapojí se do cvičení nebo vyzkouší si některý ze zmíněných sportů, prospěje sám sobě a bude přivítán se sokolským NAZDAR.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama